Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Tirana Kryeqyteti 100 Vjecar Permes Kulinarise dhe Etnografise

Tetor 3 - Tetor 4

Fundjaven e 3 dhe 4 Tetorit, Pazari i Ri u gjend mes me te mires se motiveve tironse dhe vizitoreve te dashur.
Tryezat e mbushura nga bujtinat dhe shkollat e kulinarise sollen shijen e tiranes me gatimet e tyre tradicionale. Ne kete event nuk munguan copezat e vecanta nga artizanet duartarte qe i kane trasheguar keto teknika punimi brez pas brezi dhe muzika e ngrohte tiranase, nje shoqeri qe i ben te gjithe te kercejne ne ritmin te saj te gezuar.

Ju ftojme te ndiqni dhe beheni pjese e eventeve ne Pazarin e Ri per eksperienca kaq te bukura.

Details

Start:
Tetor 3
End:
Tetor 4