MARKATA GJELBERT

Markata e Gjelber

 

Markata e Gjelber

Markata e Gjelber

Markata e Gjelber

Markata Gjelbert

Te mjaftojne vetem pak minuta ne Pazar per te kuptuar dhe ndjere nje eksperience te pakornizuar nga koha. Ndjesine e pare ta japin 150 tregtaret e Markates se Gjelber, te cilet dallohen lehtesisht nga dy elemente, tezgat shumengjyreshe plot fruta dhe perime te fresketa dhe buzeqeshja qe nuk harrojne te veshin cdo dite. Markata e Gjelber ka qene gjithmone zemra pulsuese e Pazarit te Ri. Nga Marsi 2017 Markata ndodhet nen petkun e nje prej strukturave arkitektonike me moderne te Tiranes e cila mbart silueten e vargmaleve te Dajtit.Mos u largoni nga Markata pa takuar Gazin shitesin simpatik te ullinjve. Pervec refimit te rrugetimit qe dhjetra llojet e ullinjve kane bere nga e gjithe Shqiperia per te ardhur deri ketu, Gazi do t’iu flase me pasion rreth historise se Pazarit dhe do t’iu keshilloje per blerjet tuaja.

Fruta Perime Agim Idrizi. Tregtojme fruta perime te cilesise se larte dhe bio.

read more

Markata e Fruta Perimeve , tezga 167 -168.  

read more

Ernest Shaba , Tezga 169 , te gjitha produktet e frutave te thata

read more