Pazari i Ri nis serine Vlog: “Te Jetosh shendetshem”

Pazari i Ri nis serine Vlog: “Te Jetosh shendetshem”

“Te Jetosh Shendetshem” eshte seria VLOG e Pazarit te Ri qe synon nxitjen e nje jetese te shendetshme per ndjekesit dhe orientimin e tyre drejt vendeve te duhura per te bere pazar.

Temat qe ne trajtojme ne keto episode prezantohen nga Prof. Dr. Anila Kalleshi dhe Prof. Kristaq Sini, te cilet jane kujdesur te shpjegojne per ju rendesine e t’u ushqyerit me produkte sa me pak te perpunuara, vlerat ushqyese te tyre, rreziqet qe vijne nga ushqime te ndryshme, semundjet qe luftojne dhe sa shpesh duhen konsumuar.

Per t’ju ofruar eksperiencen e pasur te kulinarise ne Pazarin e Ri, qe nga produkti baze e deri te arti i gatimit, kemi zgjedhur qe ne pjesen e dyte te secilit episodi te shfaqim rubriken “Receta e Shefit”.

Per te ndjekur videot vizitoni kanalin tone ne youtube: https://www.youtube.com/channel/UCL4-DqP8j_PUXO2BipSCMvg?view_as=subscriber

post a comment